Archiv 2012

27. 12.   Na Štěpána jsme měli v našem sdružení poslední hon. Vyrazili jsme jako obvykle s Jackie a Lukym, ale protože se jednalo o hon kratší, vzali jsme sebou i Amandu. Byla to její první praktická zkušenost. Střelba jí nečinila vůbec žádný problém.

 Luky s Amandou (foto z mobilu)                            a takhle si užívala Amanda s pánečkem relax po honě
 
20. 12.   Naše malé černé miminko už není miminko. Amadna dnes slaví svoje první narozeniny! Holčičko naše všechno nejlepší, hlavně zdraví! Všechno nejlepší přejeme také všem sourozencům.
 
z miminka velkou slečnou
 
Víkend jsme trávili na honech. V sobotu byla v našem sdružení poslední leč. Kolem desáté hodiny začalo pršet a celý den pršelo a pršelo. Jackie i Luky si i přesto hon užívali, my už o něco méně. Vzhledem k počasí jsme ani nefotili.
V neděli místo odpočinku jsme brzo ráno vstávali a vyrazili za Jančnou na hon do Rumunské bažantnice. Jani děkujeme za pozvání. Bažantnice je opravdu krásná a té práce co tam chlupáčci měli. Počasí nám také moc nepřálo, ráno mlha, poté déšť, odpoledne chvilku jasno a končili jsme opět zahaleni v mlze.
 
 
    optimismus po ránu :o)
 
na závěr honu opět mlha
 

14. 12.   Procházky ve sněhu jsou úžasné. Pejsci si je užívají.

 
Lukásku copak to tam máš?
 
sníh si užívají velcí i malí
 

7. 12.   Zatímco zlaťáčci si užívají práce na honu, Amanda si užívá práci při výcviku.

      večerní poslušnost (i po tmě se musí poslouchat)                       aportíky to by nám šlo
 
vycházka
 

5. 12.   V sobotu jsme s Peťou a s Jackie vyrazili na místní hon. Pro nás to byla krásná, náročná vycházka a Jackie si opět plnými doušky užívala práci.

   čekání před lečí, foto z mobilu                                 zatímco my si užívali hon, Lukásek se léčil doma
 

29. 11.   V neděli jsme si užívali krásný den na honě v Židlochovické bažantnici. Jani ještě jednou moc děkujeme za pozvání! Byl to krásný den a Jackie i Luky si množštví bažantů náramně užívali. Luky si den užíval tak moc, že ani nedal najevo svoje zranění. Takže večer jsme trávili na veterinární pohotovosti.


zleva: Jackie, Luky a Ariska
 
20. 11.   V sobotu jsme měli opět hon v našem místním sdružení. Podařilo se ulovit jedno prasátko a tři lišky. Pro naše chlupáčky to byla první zkušenost s čerstvě zhaslou černou zvěří. Byl to opět pěkný den strávený s našimi chlupáčky při práci.
Foťák bohužel zůstal doma, tak přidávám alespoň foto z mobilu.
 
 

15. 11.   V sobotu jsme přijali pozvání na hon do Dražovic. Byl to krásně strávený den, moc děkujeme Marcelce za pozvání! Na honě byl i fotograf a pořídil nám krásné fotky Lukyho i Jackie. Moc mu za ně děkuji! Vložila jsem je do jejich profilů.

Foto R. Bumbálek

                    Luky si nese křídláka                                                pauza mezi lečemi
 
výřad
 

14. 11.   Z Amandy už je velká holka.

 Amanda deset a půl měsíce
 
smečka na vycházce
 

5. 11.   V sobotu jsme se zlaťáčky vyrazili na první hon na bažanty letošní sezóny. Hon se konal v našem místním združení. My jsme si užili pěkný den s příjemnou procházkou (i když ne vždy v ideálním terénu). Jackie a Luky si užívali práci. Mám z jejich nadšení pro práci a výkonů velkou radost.


 

29. 10.   V neděli ráno jsme vyrazili na cvičák se záměrem úžít si krásný den a zúčastnit se závodů v poslušnosti. No pravda trošku troufalé, protože poslušnost jako takovou jsme necvičili už hodně dlouho. Počasí bylo proměnlivé. Ráno mírně zasněženo, dopoledne zataženo a odpoledne už místy svítilo sluníčko. Ale nepříjemný vítr foukal celý den. Jackie i Luky jako by pochopili, že o něco jde a předvedli krásnou poslušnost. Jackie vinou paničky přišla o deset bodů na odložení v leže. No jo panička si bude příště dávat pozor. Ale jinak přišla o pouhé tři bodíky. Umístila se na krásném devátém místě (ze 13). Lukásek ukázal, že moc dobře ví, co se po něm chce. Svým krásným výkonem si s Peťou vybojovali 2. místo!!! Je to neuvěřitelný úspěch mezi převážnou většinou služebních plemen. Jsme na Lukáska i Jackie pyšní! Velké poděkování patří hlavně Peťovi a také všem organizátorům a účastníkům za skvělou atmosféru.
 
krásný pohled vidět na pořadí zlaťáčka mezi ovčáky
 
 
 
 
11. 10.   V sobotu jsme byli na posledním letošním tahu na kachny. Luky i Jackie si práci užívali, už se těšíme na hony na bažanty.
 
 
Na konci září přijeli na návštěvu Monča a Pája. Samozřejmě nesměli chybět chlupáčci Chunnýsek a Beeba. Využili jsme nádherného počasí a vyrazili do přírody projít se a také trošku pocvičit. Mončo a Pájo děkujeme moc za návštěvu, byly to krásně strávené dny a doufám, že zase brzo dorazíte! Na všechny fotečky z výcviku se můžete podívat zde. Malá ochutnávka:
 
            Peťa hlídá celou naši smečku                                               odpočinek
 
      Lukásek vzorně předává králíka                                           Lilča nezůstává pozadu, také pracuje - loví myši
 
                          
                                                                                                    tak a jdeme domů
 
27. 9.   V sobotu jsme se s Jackie zúčastnili klubové výstavy v Oslavanech. Jackie se vystavovala v početně obsazené třídě pracovní. Získala známku výborná a krásný posudek od rozhodčí Mrs. Sandy Lane.
 
 
Po výstavě jsme doma vyzvedli Lukáska a vyrazili na Vysočinu na tah na kachny. Oproti minulému tahu nalétávalo mnohem více kachen, takže si i chlupáčci úžívali mnohem víc práce než předchozí týden. Jackie i Luky pracovali spolehlivě a s velkou chutí. Už teď se těšíme na další tah a vážíme si pozvání místního sdružení.
 
Jedno krásné slunné odpoledne jsme se vyrazili podívat k malému nově vytvořenému rybníčku v našem okolí.
 
Jackie s Amandou hned vyrazili na vodu. No a to by nebyla Amanda, kdyby něco nedotáhla na břeh (tentokrát klacek)
 
 
      Lukásek si vodu taky užíval.                                                   Míček, to je teprve ta správná zábava. 
 
 
                        
20. 9.   Krásný den jsme prožili 9. 9. na 11 Brněnské krajské výstavě psů. Přihlásila jsem Amandu a Jackie. Posuzovala slovenská rozhodčí Linda Voláriková. Amanda se vystavovala naposledy ve třídě dorostu. Svůj pobyt v kruhu si velmi užila. Dostala známku VN1 a v závěrečných soutěžích se dostala do užšího výběru.
Jackie nastoupila do třída pracovní. Ve výstavním kruhu se objevila po více než roce. Paní rozhodčí chválila předvedení. Jackie získala známku V1, vítěz třídy a získala také titul krasjký vítěz! V závěrečných soutěžích získala krásné třetí místo v VIII. FCI skupině. 
 
Amadna při individuálním posuzování
 
 
holky v závěrečných soutěžích
 
 
 
19. 9.   Týden poté co jsme navštivili Janu se Jana s Fleur vydala k nám. Užili jsme si krásný den, popovídali si a také trošku pocvičili. Jani rádi Tě tu zase uvidíme! Fotečky z výcviku a řádění si můžete prohlédnout zde.
 
Amanda s Fleur řádili na louce i doma, holky si báječně rozumí
 
        do hry se rád vložil i Luky                                                    také jsme trošku pracovali
 
aport bažanta
 
13. 9.   Poslední prázdninový den jsme strávili s Jackie a Amandou u nádherného lomu. Vydali jsme se totiž na návštěvu k Janě (chs Velvet Diamond). Jani děkujeme Ti za úžasně strávený den, za veškerou péči, kterou jsi nám věnovala, za báječnou procházku a strávený čas, nejen procházkou k lomu. Ještě jednou velké díky!!! Našim chlupáčkům dělala společnost Fleur a Brain. Amanda s Fleur byly nerozlučná dvojka. Vydrželi spolu řádit celou dobu. Fotečky si můžete prohlédnou zde.
 
Malá ochutnávka:
flatí holky se věnovaly plavání (vlevo Amanda, v pravo Fleur), Jackie si užívala svůj milovaný míček
 
 
skoky do vody si užívali všichni chlupáčci
 
a jedna společná (Fleur, Brain, Jackie a Amanda)
 
10. 9.   Moje milovaná princezna dnes slaví své čtvrté narozeniny. Holčičko moje přejeme ti všechno nejlepší, hlavně zdraví! Máme tě moc rádi!!!
 
 
 
Jedno krásné srpnové odpoledne k nám dorazila Hanka s Guccim a Áreskem a Pavla s Arinkou a Gracy a vyrazili jsme společně na výcvik. Odpoledne jsme si užili! Pejsci si krásně zacvičili a pohráli si. Už se těším, až si to skvělé odpoledne zase zopakujeme! Fotečky si můžete prohlídnout zde.
 
 
 
9. 9. 2012  Koncem srpna se Peťa s Amandou zúčastnili skupinového výcviku na cvičáku. Amanda se pěkně vyřádila a den si náležitě užila.
 
 
Amanda si vyzkoušela i záchranářské překážky
 
            aportíčky, to by nám šlo (poprvé s činkou)                            a po dobré práci pořádná odměna
 
27. 8.   V neděli jsme se s Amandou zúčastnili jejích prvních zkoušek a to klubových zkoušek vloh. Amanda byla moc šikovná a na zkouškách se chovala jako profík. Zkoušky složila v první ceně a to ve věku pouhých osmi měsíců.
Jsem na Peťu a Amandu moc pyšná!
 
Love Is All Around Black Brianta
KZV I. cena
 
 Amanda si po zkouškách užívá řádění s Koudym
 
sbor rozhodčích
 
11. 8.   Máme nové fotečky v postojích. Všichni mají ve svých sekcích vloženy také fotky hlavy. U Jackie a Amandy vloženy také pracovní fotečky.
Jak se postoje povedly můžete posoudit sami:
Lukásek
 
Jackie
 
Amanda
 
 
O prázdninách se rozhodně neflákáme a mimo jiné také poctivě cvičíme:
 
aport králíka
 
aport králíka - pro změnu bílého
 
aport královské bažantice
 
Jackie a její aport kachny
 
 
 
 
Koncem července nás přijela navštívit Jana. Jani díky za návštěvu, byl to krásně strávený den. Udržet Amandu s Týnkou chvilku v klidu a chtít je vyfotit bylo téměř nemožné.
 
 
 
 

17. 7.   Lukásek má dnes páté narozeniny! Luky přejeme ti hlavně hodně zdravíčka, to je to nejdůležitější! Ať jsi pořád tak spokojený a veselý pejsek. Máme tě moc rádi!


 

15. 7.   Do fotogalerie jsem vložila fotečky z červnového výcviku u Janči. Jako vždy to byl báječně strávený den. Díky Jani!

holky si vyzkoušeli práci na vodě, v rákosí i na poli
 
Pár foteček z relaxace na  zahradě:
 
Pár vteřin zůstal na zahradě nafukovací míč bez dozoru. Hádejte jak to ve spojení s Amandou, která vše ráda nosí asi dopadlo?
 
 
V parných dnech jsme se vydali na výlet k řece. Pejsci si řádění v řece užívali. Luky se brouzdal, Amanda se potápěla... Na fotečky se můžete podívat zde.
Malá ukázka:
 
Amanda průzkum řeky pojala po svém
 
plavali nejen velcí, ale i malí
 
14. 7.   Přidáno pár foteček z konce června. Zítra přidám dálší fotky a to nejen z výcviku, ale i z vycházky a z řádění na zahradě.
Přidala jsem také fotečku Mendy a Jackie v postoji. Mendy už není malé štěňátko, už se z ní pomalu stává velká holka.  No posuďte sami.
           aport zvěře si Mendy vyloženě užívá                                        Jackie jako vždy pracuje s velkou chutí
 
                                 Luky                                                              po práci zasloužená odměna - voda a míček
 
                          Amanda 6 měsíců                                                                 Jackie 3 a půl roku
 
 
13. 6.   Začala jsem s drobnými úpravami webu a do fotogalerie jsem přidala pár nových fotek. Nové fotky jsem přidala také Amandě a Jackie do jejich profilu. Amanda roste "jako z vody" a je moc šikovná. Až bude lepší počasí chci jí nafotit nové postojové fotky. Snad se nám to o víkendu podaří.
Přidávám pár foteček z výcviku ze začátku června.
 
Amanda si zkouší vyhledávku nožiček
 
Lukásek
 
Amanda si práci opravdu užívá, ani vysoká tráva pro ni není překážkou
 
nácvik aportu z vody
 
 

4. 6.   Přidávám pár foteček nafocených během května.

Jackie při práci :o)
 
Lukásek také moc rád pracuje
 
Se zvěří nadšeně pracuje už i Amanda (v době focení čtyři a půl měsíce)
 
V teplých dnes se na louce někdo věnoval relaxu, někdo konzumaci pampelišek
 
když ony jsou ty pampelišky tááák dobré
 
12. 5. se Amanda zúčastnila své první výstavy! A to hned klubové výstavy v Humpolci. Ve třídě štěňátek se předváděla moc hezky i přes ošklivé počasí, které panovalo celý den. Výstavu jsme si velmi užili ve společnosti našich kamarádů a přátel.
Paní rozhodčí Kirsi Nieminen (FIN) se Amanda moc líbila, napsala jí nádherný posudek a hodnocení Velmi nadějná 2.
 
 

27. 5. odešla Keysi za duhový most. Prohrála boj s těžkou nemocí. Moc nám chybí.

Nikdy na tebe holčičko naše nezapomeneme!

 

 

14. 5.   U všech pejsků jsou vloženy nové fotečky v jejich sekcích.
Během dubna jsme s našimi chlupáčky trošku cvičili na poli i na cvičáku, užívali volné chvíle na zahradě... Pár foteček níže.

za dobře provedenou práci následuje velká odměna (Jackie míček miluje)
 
                                                                                            I Amanda se už seznamuje s rákosem. A že jí to jde

v práci někteří pokračovali i na zahradě :o)
když je někde jeden flatík, druhý nebývá daleko :)
 
zleva: Amanda, Jackie, Keysi a Luky
 
                                                      Keysi
 
Amandu bylo těžké vyfotit bez pampelišky v tlamičce. Nějak jí ty žluté květy zachutnaly :)
 
tunel - oblíbená překážka (vlevo Keysi, vpravo Jackie)
 
Besinka a Amanda
 
Lukásek
 

10. 5.   Po delší době jsem se konečně dostala k aktualizaci. Byly zveřejněny výsledky prestižní klubové soutěže poháru ANKA CUP 2011 (sčítají se body z úspěšně absolvovaných zkoušek). Jackie se umístila na krásném 4. místě v pracovních fenách goldenů (5 zkoušek). Luky získal krásné 5. místo v kategorii pracovní pes GR (2 zkoušky). Umístění Lukyho je pro mě velmi příjemným překvapením také proto, že jsme ho na obou zkouškách vedla já. I když ho necvičím a nepracuji s ním, přesto mě nenechal ve štychu. Velký podíl na umístění našich zlaťáčků má i Peťa. Moc mu za jeho pomoc děkuji!

Princess Jackie Chlupaté štěstí "U"
pohár ANKA CUP 2011 pracovní fena GR 4. místo
 
 
Luckas Chlupaté štěstí "U"
pohár ANKA CUP 2011 pracovní pes GR 5. místo
 
 

16. 4.   Začátkem dubna jsme se vydali s Amandou a Jackie na procházku k rybníku. Amandu jsme do vody nijak nenutili. Ale ona si šla hned vodu vyzkoušet taky, jen na plavání odvahu neměla. Ale to přijde časem. Hlavní je, že má lásku k vodě jako správný flat!

                 holky pozorují labuť                                                       Jackie a její oblíbený míček                                                      
  Amanda měla míček vždy kousíček od břehu kde dosáhla                 a z jeho vynešení měla vždy velkou radost
 
 
S celou smečkou jsme se minulý týden vydali na cvičák. Pro Amandu to bylo poprvé a byla moc šikovná! Překážek se vůbec nebála. Do tunelu se jí zprvu nechtělo, ale jak do něj vběhla Keysi okamžitě běžela za ní a pak si ho holky ještě několikrát spolu sami proběhly. Akokát foťák trošku stávkoval, zapoměla jsem ho dát nabít.
             tolik zajímavých pachů
za pamlsek i na kladinu vlezu :)
Keysinka asistent - už čeká kdy si bude moci zase s Amandou hrát
 

29. 3.   Amanda nám roste jako z vody. Už jsou jí tři měsíce a učí se pomalu aportovat. Je chuťová a dělá nám velkou radost.

     po přinesení následuje obrovká pochvala
 
V pátek nás navštívila Jana s Keysinčinou sestřičkou Fleur. Jani moc děkujeme za návštěvu! Na fotečky, jak flatíci řádili na zahradě, se můžete podívat zde.
  Fleur s Amandou si vyhrály s hadrem                                   ségry se prostě nezapřou - Fleur a Keysi
 
Keysi a Fleur
 
 

13. 3.   Keysinka i Amanda mají na svých stránkách nové postojové fotečky. Amanda roste jako z vody. No posuďte sami :)

6. 3.   V sobotu bylo nádherné slunné počasí a my jsme vyrazili na návštěvu k Janči. Dorazili také Filip s Jančou a jejich chlupáčky. Pejsci se v lese a na louce krásně vyběhali. Za nádherné fotečky z této vycházky moc děkuji Filipovi.

                            Keysi a Jackie                                                           Jackie
 
Keysi, Jackie, Satu, Jessie, Bery a Týnka
 
Keysi, Jackie, Satu, Týnka, Jessi a Berča
 

 

28. 2. 2012   Naše smečka se rozšířila o krásnou dvouměsíční fenečku Flat Coated Retrievera Amandu. Amandina maminka Caty mě okouzlila svojí báječnou povahou a exteriérem. Sleduji ji již několik let a velmi jsem si přála mít doma její štěňátko. Amanda se do smečky začlenila naprosto bez problémů a s Keysi u teď tvoří nerozlučnou dvojku. Učí se od Keysinky všechno včetně lumpáren.

A to je ona - naše Amanda
 
S Keysinkou si velmi rozumí
 
V sobotu bylo nádherné slunečné počasí, tak jsme vyrazili za Jančou a s jejími holkami vyrazili na vycházku. Amanda si pohrála s o měsíc starší kamarádkou Týnou. Počasí bylo opravdu jako na jaře. Nádherně strávený den.
 
                           Amanda a Týnka                                                       Amandino první setkání s bažantem
 
zleva: Berča, Keysi, Luky, Jackie, prckové Týnka a Amanda
 

14. 2. 2012   Před několika dny jsme s pejsky vyrazili za sněhem. U nás není téměř žádný. Psiska si řádění ve sněhu  užívali. Na fotečky se můžete podívat zde.

                             Luky a Jackie                                                      Jackie si válení ve sněhu užívala
 
 

24. 1. 2012   V pátek 13 přijela na víkend Monča s Pájou a chlupáčky Chunnýskem a Beebou. Víkend jsme si užili nejen my, ale i pejsci. V neděli přijela ještě Hanka a vyrazili jsme na mrazivou vycházku. Foťák bohužel stávkoval, tak jsme zvládli alespoň společné foto.

s pánečky
ještě jenou bez pánečků zleva: Áres, Gucci, Beeba, Chunny, Keysi, Luky a Jackie
 
V sobotu 21. ledna jsme se zúčastnili honu v Židlochovické bažantnici (Němčický a Knížecí les). Jani moc děkujeme za pozvání. Byl to nádherný den, pejsci si práci užívali. Hon končil až za tmy. Je nádherné sledovat chlupáčky v praxi, to nadšení pro práci a ta radost.
 
              S Jackie a jejími "úlovky"                                                                      Lukásek
 
na výřadu s bílým bažantem a křížencem bažanta královského    zleva: Luky, Jackie a Bery
 

1. 1. 2012   V posledních dnech roku 2011 se stalo několik událostí, ale vezmu to pěkně popořádku.

Nejdříve bychom Vám chtěli popřát všechno nejlepší v roce 2012. Ať je tento rok lepší než rok minulý, plný radostných zpráv a pohody.

 
Měli jsme možnost si nafotit psiska s královským bažantem a krásným křížencem bažanta obecného. Jani moc za bažanty děkuji! Každý má fotečky u sebe na stránce.
 
 
 
26. prosince se konal v místním sdružení Štěpánský hon. Lukásek musel zůstat doma, protože si pár dní před honem strhnul kus pátého drápu. Už mu sice nekrvácel, ale nechtěli jsme to riskovat. Tak si Peťa na část honu vzal Keysi. Ta se poprvé setkala s křídlovaným bažantem a naprosto bez zaváhání ho donesla a předala. Je to šikulka. Já jsem celý hon odchodila s Jackie. V praxi pracuje čím dál tím líp! Díky počasí to byl náročný hon (všude samé bahno), ale Jackie pracovala neúnavně až do konce.
 
 
28. prosince jsme vyrazili na vycházku se sestřičkami Keysinky a dalšími psími kamarády. Vycházky se zúčastnilo 10 flatíků, dva goldeni a jeden kříženec. Pejsci se vyřádili v lese my se pěkně prošli a pobavili s ostatními. Byl to báječně strávený den a těšíme se, že si ho brzo zopakujeme! Pár foteček můžete nalézt zde.
                 flatík kam se podíváš - nádhera!                                                         Luky a Keysi
 

 

TOPlist