Archiv 2011

20. 12. 2011   V neděli jsme se opět zúčastnili honu v bažantnici Němčický les. Jani moc děkujeme za pozvání! Byl to krásný den. Jackie i Lukásek si práci velmi užívali.

                                     Luky                                                            pracanti (zleva Jackie, Bery a Luky)
 
Luky, Jackie a Bery
 

13. 12. 2011   V sobotu probíhala v místním mysliveckém sdružení "Poslední leč". Hon to byl náročný, ale krásný. Luky pracuje čím dál tím líp. Dobře pochopil, co se po něm chce a má z práce ohromnou radost. Je to úplně jiný pes než jakého ho znám ze zkoušek. Praxe je jeho radost a velmi si ji užívá. Jackie si praxi také velmi užívá. Svoji premiéru v praxi si užila i Keysi. Na to, že to byla její první zkušenost, tak jí to velmi šlo. Prokázala, že má výborný nos a ohromnou chuť přinášet.

konec honu
naši pracanti - unavení, ale spokojení
 

V pátek jsme vyrazili na procházku s Keysinčinou sestřičkou Fleur, jejím prarťákem Brainem a jejich úžasnou paničkou Janou. Vyrazili jsme do krásných lesů Drahanské vrchoviny. I když počasí nebylo ideální, tak pejsci (a nejen oni) si výlet náramně užili.

zleva: Keysi, Jackie, Fleur a Brain
 
jo loudění pamlsků to by jim šlo :o)
 
Flamboyantí sestřičky Fleur a Keysi (Rita)
 
Z bažantnice jsme si dovezli krásného tmavého bažanta. Každému jsem udělala jednu fotečku do profilu.
Lukásek
 
 

5. 12. 2011   Včera jsme se zúčastnili honu v bažantnici lesního závodu Židlochovice. Moc děkujeme Janči za pozvání! Byl to krásný den, počasí nám vyšlo. Jackie i Luky si práci užívali. Nastřílelo se 2531 kusů, takže se pejsci rozhodně nenudili.

Jackie
 
Luky
 
a jedna společná fotečka Jackie, Bery a Luky
 
                       střeleny byly i bílé slepice                                                                 výřad
 

14. 11. 2011   V sobotu jsem se zúčastnili honu v Dražovicích. Moc děkujeme Marcelce a místnímu združení za pozvání. Počasí bylo nádherné, pohoštění výrobné, hon skvěle připravený, co víc si přát? Jackie i Lukásek pracovali výborně a celý den si užívali.

zahájení honu
 
                S Hankou a Guccim před první lečí                                                              Luky
 
Jackie
 
 
 S Marcelkou a Hankou (zleva Luky, Jackie, Jasmínka a Gucci)
 
všichni zlaťáčci pohromadě
 

 

25. října se Jackie oficiálně stala českou šampionkou práce!!!

 

24. 10. 2011   O víkendu se konaly Mezinárodní všestranné zkoušky přinášení retrieverů Chlum u Třeboně - Nová Huť. Počasí bylo chladné, organizace úžasná, terény byly těžké, ale nádherné. V sobotu jsme s Jackie nastoupili na vodu a na pole. V neděli nás čekal velký a malý les. Jackie tyto náročné zkoušky došla v první ceně pouze s třemi trojkami. Nutno podotknout, že za dvě trojky si můžu sama. Na barvě jsem Jackie nevěřila, že barva může vést tím směrem, kam šla. Jackie prostě ví, co dělá a já jí do toho nesmím kecat! Po barvě jsem se dozvěděla, že když ji pan rozhodčí kapal, tak po ní prošly tři kusy srnčího. Jackie to vůbec nerozhodilo a věnovala se pouze barvě.
Jackie zkoušky dokončila v I. ceně a skončila na nádherném 3. místě (24 účastníků) s titulem Res. CACT. A protože fenka, která titul získala, je šampionkou práce, tak titul přechází na Jackie. Jackie tímto splnila poslední podmínku pro získání Českého šampiona práce (titul z mezinárodních zkoušek).
Holčičko moje zlatá splnila jsi mi jeden z mých snů. Jsi ten nejlepší pejsek, jakého jsem si mohla kdy přát!!!
 
Ani Lukásek tento víkend nezahálel. V sobotu byli s Peťou na honu na bažanty. Luky práci v praxi miluje. Hony si vždy neuvěřitelně užívá.
 
Princess Jackie Chlupaté štěstí "U"
MVZPR Chlum u Třeboně - Nová Huť I. cena Res. CACT třetí místo
Splněny podmínky pro udělení titulu Český šampion práce!!!
 
 
                           sbor rozhodčích                                                                     
 
Foto: P. Krutský
 
17. 10. 2011   15. a 16. 10. se konal v Libějovicích V. ročník Mezinárodní soutěže retrieverů. Na tuto nejprestižnější vrcholovou akci roku se musí psi nominovat z všestranných zkoušek složených v předchozím roce. Vůbec jsme nepočítali, že by se na Lukyho mohla dostat řada. Jenže ve čtvrtek jsme byli informováni, že je Luky na řadě. Nejdřív jsem hodně dlouho váhala. Byla jsem těsně po nemoci, Luky rok neměl intenzivní přípravu na zkoušky, pouze občas něco pocvičil a účastní se honů. Největší problém byl, že Peťa měl práci, která nešla tak na rychlo zrušit. Tak jediná možnost účasti Lukyho byla ta, že ho povedu já. Nikdy jsem s ním žádné disciplíny necvičila. Pouze jsme trošku procvičovali před trialem navigaci na vodě. Chtěla jsem získat cenné zkušenosti, tak jsme v pátek vyrazili směr Libějovice. Lukásek mě na některých disciplínách pěkně potrápil, ale jinak pracoval krásně a spolehlivě. Dohledávku v rákosí měl do minutky a na barvě ho ani nerozhodilo, že jsem ho musela na chvíli odložit a vydýchat velký kopec (přece jen jsem ještě nebyla úplně zdravá). Pokračoval naprosto bez zaváhání. MSR probíhá podle zkušebního řádu všestranných zkoušek.
Lukásek zkoušky došel ve II. ceně a celkově skončil na 8 místě (19 přihlášených).
Lukásku jsem na tebe moc pyšná, i když sis mě občas vychutnával, tak jsme to zvládli krásně. Obrovská část tohoto úspěchu patří Peťovi. Děkuji Vám kluci moji za tu možnost prožít tak krásný víkend.
 
 
foto: P. Krutský a Janča Prašivková
 

4. 10. 2011   Víkend jsme s Jackie trávily v nádherném okolí Třeboně, kde se konaly Mezinárodní všestranné zkoušky přinášení retrieverů. Zkoušky byly dobře připravené, terény náročné, počasí velmi vydařené. Jackie pracovala spolehlivě. Zkoušky dokončila ve druhé ceně (za to si můžu já). Obdržela jednu trojku a jednu dvojku. Jinak samé čtyřky. Celkově skončila na krásném třetím místě! Jackie se tímto stává všestranně lovecky upotřebitelnou fenou. Za jménem může používat písmenko "U". Jsem na svoji holčičku moc pyšná.

Princess Jackie Chlupaté štěstí "U"
MVZPR Bertiny Lázně - Třeboň II. cena celkově třetí místo - 350 bodů

 

29. 9. 2011   28. 8. se konaly zkoušky vloh v Tuřanech - Dvorksa. Na tyto zkoušky jsme měli Keysi nahlášenou ještě dříve, než jsme plánovali ji nahlásit na derby. A protože je Keysinka stále rozverné mládě a zkoušky jsme měli asi 20 km daleko, rozhodli jsme se těchto zkoušek zúčastnit. I když Keysinka na zkouškách trošku zlobila, zvládla je v první ceně s trojkou z vodění a z přinášení. Poprvé měla možnost aportovat holuba, což jí nečinilo vůbec žádný problém. Byla to pro ni cenná zkušenost.

 

 

5. 9. 2011   O víkendu jsme se zúčastnili III. Jihomoravského derby retrieverů. Na toto derby jsem nahlásila Jackie a po dlouhé době zvažovaní a rozhodování jsme se na poslední chvíli rozhodli přihlásit i Keysi. Přihlašovali jsme ji hlavně kvůli tomu, aby získala zkušenosti a my věděli, jak bude zvládat zkoušky a vše co k nim patří. Já jsem si vylosovala číslo 4 což znamenalo v sobotu vodní zkoušky. Peťovi zbylo číslo 3 a tak jsme byli spolu ve skupině. Vodní práce začali klidem na stanovišti. S Keysinkou jsme klidy nacvičovali bohužel jen takové, jak jsou na lesních zkouškách a při klidech na vodních se otočila na střelce a párkrát kňukla. Což pro ni znamenalo konec. Byla velmi natěšená na práci a nemohla se dočkat. Ale to do příštího roku určitě docvičíme. Jackie celý den pracovala naprosto bezchybně a zkoušky dokončila v samých 4. V neděli jsme nastoupili na podzimní zkoušky. Jackie opět předvedla bezhcybný výkon a obdržela samé 4. Slídění s dohledávkou probíhalo z kopce a na konci místa, kde probíhala dohledávka, byl malý rybníček. Keysinka vodu miluje a tak jsem měla obavy, aby se nešla koupat. Keysi naštěstí nezaváhala. Při slídění poslouchala každý pánečkův povel a kus rychle dohledala. Za slídění si vysložili s pánečkem známku 3. Rozhodčí by si představovali samostatnější práci psa. To také časem docvičíme. Ostatní disciplíny Keysi dokončila v samých 4. Ani u vlečky srstnaté, která vedla přes strniště na zpodmítané pole nezaváhala ani vteřinu.
 
Za podzimní zkoušky šla Jackie do rozstřelu a získala titul Res. CACT a celkově druhé místo na podzimních zkouškách. Vodní zkoušky dokončila jako jediná v samých 4 a obdržela titul CACT. Celkově se Jackie stala vítězkou III. Jihomoravského derby retrieverů. Svým výkonem se nominovala na Derby retrieverů 2012.
Keysinka obdržela na podzimních zkouškách titul CACT a tím se stává ve 14 měsících čekatelkou šampiona práce.
Byl to úžasný víkend splněných přání! Obě holky pracovaly úžasně.
 
III. Jihomoravské derby retrieverů
o Pohár starosty Bystřice nad Pernštejnem
 
Princess Jackie Chlupaté štěstí 1 místo (KSZVP CACT, PZ Res. CACT)
Flamboyant Rita Oasis of Peace (KPZ CACT - čekatelka šampiona práce)
 
Foto: Jana Prašivková - Jani moc děkuji a nejen za fotky
 
 
 
 

22. 8. 2011   V sobotu jsme se s Lukym Mezinárodního Field Trialu Retrieverů (MFTR) na kachny. Na tyto zkoušky jsem byla přihlášena s Jackie. Jenže ta se mi rozhárala, tak jsem nastoupila s Lukym. Byly to naše první společné zkoušky. Do teď chodil pouze s pánečkem. Svoji premiéru jsme zvládli nad očekávání dobře. Luky pracoval s velkou chutí! Získali jsme krásné třetí místo a titul Res. CACT! Lukásku jsem na tebe pyšná a velká část úspěchu patří samozřejmě Peťovi, protože Lukyho dobře vycvičil.

Luckas Chlupaté štěstí MFTR (kachny) I. cena Res. CACT

 


                           sbor rozhodčích


první a druhá leč
Foto: P. Krutský
 

12. 8. 2011   Jackie už má nožičku zahojenou a konečně s námi může zase cvičit a chodit na vycházky. Tak jsme se vyrazili podívat na zříceninu Ketkovského hradu (Levnov).

válení v bahně - oblíbená činnost na vycházkách
 
 
nádherný výhled z Levnova
 
 
na konci výletu si pejsci užívali koupel v řece
 
 
 
Vyrazili jsme také na výcvik :)
 
aport z řeky
 
 
 
 
                                                                                                  

8. 8. 2011   Když na chvíli vykouklo sluníčko vydali jsme se s pejsky udělat pár foteček na posečené pole. Keysi i Jackie mají vyfocené nové postoje. Najdete je v jejich složkách. 

                         chvilka soustředění                                                                a konečně MÍČEK     
 
 
                      a další chvilka soustředění                                                             a hurá pryč
 
Měli jsme možnost vyzkoušet si barvu se zastřeleným srnečkem místo kožíšku. Jani děkujeme! Pro Jackie to byla první práce po úraze šlo jí to moc pěkně. A pro Keysinku to bylo první setkání se srnečkem. Obě holky jsou šikulky.
 
 
                  Jackie u srnečka i zaštěkala                                           Keysinka a první setkání se srnečkem
 
Keysinka zkoumá copak to vlastně našla
 
 

26. 7. 2011   Do sekce Luky, Jackie i Keysi jsem přidala nové fotečky. Keysinka má novou postojovou fotku. Přidávám pár foteček nejen z výcviku:

Keysinka přináší kačenu
 
            i takhle vypadají naši miláčci během výcviku                                      slídění v rákosí Jackie
 
                                   Jackie                                                               Keysinka se učí pracovat v rákosí
 
Keysinka
 
Lukásek v rákosí našel ježka - s velkou hrdostí ho přinesl pánečkovi
 
                       ježek, kterého Luky přinesl                                                        a pak našel i dumík
 
Jackie a její slídění a dohledávka na louce
 
Jackie a Luky - přinášení kachny z hluboké vody
 
 
Keysinka
 
Keysi s Jakcie vodu milují, rády spolu plavou jen tak v rybníce
 
nejlepší způsob jak trávit den, když je horko
 
 
Keysinka ve věku 13 měsíců
 
 
 
 

28. 6. 2011   Přidávám fotečky z pátečních OVVR. Autorem fotek je Míra Antoš (www.broocksangel.cz). Ještě jednou mu za fotečky děkuji.

zahájení zkoušek
 
reakce na střelbu
 
vyhledávka a chůze u nohy
aport z vody a vyhlášení výsledků u vody
 
vyhlášení u vody a závěrečné vyhlášení výsledků
 
závěrečné vyhlášení
 
 
 

Před 14 dny jsme vyrazili společně s Lenkou a Koudym na vycházku ke Karhánku. Pejsci si ve vodě krásně osvěžili a také si přinesli pár aportíků. Bohužel mi ve foťáku došla velmi rychle baterka.

Koudy
 
Jackie
 
Keysinka
 
Lilinka dumíky přímo miluje! Menší aportovat nechtěla, je přece velkej pes, tak chce velký dum :o)
 
                      Lukásek                                                                         Lili opět aportuje
 
Luky, Jackie, Keysi (v pozadí) a Koudy
 
 
 
25. 6. 2011   Včera Keysi úspěšně složila svoji první zkoušku a to OVVR na plný počet bodů.
 
Flamboyant Rita Oasis of Peace OVVR 232 bodů
 
 
 
21. 6. 2011   O víkendu 18. a 19. 6. jsme se zúčastnili Derby ČR 2011 (Mezinárodní zkoušky přinášení retrieverů), na které jsme se nominovali v loňském roce. Peťovi s Lukym bohužel štěstí nepřálo. V neděli vypadli. To by prostě nebyl Luky, kdyby na zkouškách něco nevymyslel. Jackie pracovala pěkně a s velkou chutí. Díky své rychlosti získala 3 z markingu - přeběhla kus. Ale ze všech ostatních disciplín měla samé 4.
 
 
Princess Jackie Chlupaté štěstí MZPR I. cena
 
    
foto P. Krutský
 
 
7. 6. 2011   Dlouho jsem neaktualizovala, tak to vezmu pěkně popořádku. S Jackie a Keysi jsme se zúčastnili 7. a 8. května klubové a speciální výstavy retrívrů KCHLS. Jackie neměla srst v kondici, proto si vysloužila známku velmi dobrá, ale od anglických rozhodčích dostala krásné posudky. Keysinka měla po oba dny krásné posudky a v neděli se umístila na druhém místě z 11 feneček! O týden později jsme se s Keysi zúčastnili MVP v Bratislavě. V sobotu se Keysi umístila na 4 a v neděli na 3 místě.
 
 
 
S Jackie jsme se 28. května zúčastnili klubových lesních zkoušek v Křtinách. Bohužel se nám nezadařilo. Po celou dobu zkoušek hustě pršelo. Jackie celý den pracovala moc pěkně, jako jediná šla v samých 4, ale osudnou se nám stala barva. Nevadí, příště se snad zadaří lépe.
 
Do fotogalerie jsem vložila pár fotek z vycházky a výletu k řece.
 
Keysinka podstivě procvičuje dohledávku
 
 
společné řádění na vycházce :o)
 
oblíbená činnost našich psů
 
Lukásek s Keysi si užívají výlet k řece
 
 
 

4. 5. 2011   Na rajce jsem vložila pár foteček z výcviku. Podívat se na ně můžete zde.

Jackie vodu miluje
 
Keysi je také vodní živel
 
                   Keysi poprvé aportuje kačenku                                                Jackie si výcvik také užívala
 
 
18. 4. 2011   Pohár Anka 2010: Jackie se v této prestižní klubové soutěži umístila na druhém místě v kategorii nejlepší pracovní fena GR!!! Od vítězky ji dělí pouhé tři bodíky. Většinu zkoušek v roce 2010 složila v době, kdy jí ještě nebyly ani dva roky. Je to moje velká šikulka a já ji děkuji za ty krásné okamžiky při práci a věřím, že jich spolu ještě hodně zažijeme.
 
 
 
 
Do fotogalerie jsem přidala pár foteček.
 
               Keysi a Jackie - nerozlučná dvojka                                                             Jackie
 
 

30. 3. 2011

V pátek jsme se vydali na setkání holčiček z vrhu Flamboyant. Vyzkoušeli jsme si výstavní postoj, aportíky a psiska se pořádně vyřádili na procházce. Děkuji moc za příjemně strávený den a doufám, že takových akcí bude přibývat.
Na fotečky se můžete podívat zde.

 
               Keysi při nácviku výstavního postoje                                                      Keysi aportuje
 
 
holky si hrají
 
zleva: Fly s pánečkem, Winnie s paničkou, Fleur s paničkou a Keysi s pánečkem
 

Na rajce jsem přidala pár foteček z výcviku a vycházky na které jsme byli s Mončou druhý den po výstavě v Nitře. Výcvik jsme si užili, svítilo sluníčko, prostě nádhera. Na fotečky se můžete podívat zde.

 
                                  Luky s bažantem                                                                   Chunnýsek
 
 
                                        Jackie                                                         zleva: Jackie, Chunny, Keysi a Luky
 
 
                    
20. 3. 2011   Včera jsme vyrazili na národní výstavu do Nitry. Jackie se vystavovala ve třídě pracovní a ve velké konkurenci získala ocenění výborná 4. Keysinka v 9 měsících nastoupila poprvé do třídy mladých. Krásně se předváděla a získala ocenění V1 CAJC čímž se stává čekatelkou Slovenského šampiona krásy mladých! V závěrečných soutěžích nastoupilo přes třicet mladých fen a s Keysi jsme se dostaly do užšího výběru 9 feneček (z těch se vybírali tři nejkrásnější).
Děkuji Peťovi za pomoc na výstavě a Monči za milou společnost a za krásné předvedení Jackie.
 

16. 3. 2011   Po dlouhé době jsme vyrazili na cvičák. Pro Keysi to byla první návštěva cvičáku a bylo vidět, že si ji užívá. Vyzkoušela si také některé překážky jako tunel, áčko, kladinu. Fotečky jsou na rajčeti.

                                Keysi na áčku                                                          pohyb na nepříjemném materiálu
 
                            tunel z pneumatik                                                                      kladina
 
Jackie na kladině a áčku
 
                           Luky a Keysi na áčku                                                    není nad to si pořádně pohrát
 
pózování na kladině :-)

8. 3. 2011    O víkendu u nás byla na hlídání Cher. V neděli jsme vyrazili na vycházku s Lenkoku a Koudym. Takže jsme šli ve složení dva flatíci a tři goldení. Pejsci si vycházku náramně užívali. Po dlouhé době jsem sebou vzala i foťák, takže se na náš společný výlet můžete podívat zde.

 
    Jackie na zamrzlém rybníce                                            Koudy (vlevo) a Keysi na rybníce
 
 
zleva Keysi, Cher, Luky a Jackie                                                      Jackie, Keysi a Koudy
 
 
Přidávám také pár foteček z konzumace jedné z nejoblíbenějších pochoutek našich pejsků - uzených vepřových nožiček.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

22. 2. 2011   I když teploty jsou stále mrazivé, tak včera krásně vysvitlo sluníčko. Vzala jsem sebou na vycházku foťák. Z holkama jsme si chvíli zacvičili a musím říct, že jim to šlo úžasně. Pár foteček jsem vložila do fotogalerie.

 

 

8. 2. 2011   O víkendu se v Brně konala dvoudenní výstava Duo CACIB. V pátek jsme s Lenkou a Koudym vyrazili na přehradu, kde na nás již čekala Barča s Artíkem a kamarádkami. Vyrazili jsme na krásnou procházku lesem ve složení 2 goldeni a 4 flati.
Za nádherné fotečky děkuji Nikči Majstrové ( www.maltesegirls.cz ). Celé album si můžete prohlédnout zde.
 
 
 
 
 
 
 
V sobotu se v kruhu ve třídě dorostu setkali tři sestřičky. Keysinka, Fleur (Flamboyant Fleur OOP) a Fly (Flamboyant Starlight OOP). V sobotu posuzoval pan P. Iversen (N). Keysinka se moc krásně předváděla. Panu rozhodčímu se velmi líbila. Získala nádherný posudek a svoji třídu vyhrála!
V neděli byly ve třídě opět tři. Keysi, Fly a Winnie (Flamboyant Winnie OOP). Posuzoval pan B. Lundgren (SVE). Keysinka byla unavená a moc se jí předvádět nechtělo. Ale přesto získala krásný posudek a skončila druhá hned za sestřičkou Winnie. Hodnocení VN2. 
 
 
 
Keysinka odpočívá po nědělním předvedení v kruhu
 
V sobotu jsme po výstavě vyrazili na společnou vycházku s chovatelkou Bětkou Vrublovou, sourozenci Keysinky a dalšími fletíky a taky jedním chrtem.
 
 
 
 
 
 
Prožili jsme opravdu nádherný víkend. Moc všem děkuji za milou společnost a doufám, že si brzo takový víkend zopakujeme!
 
 

29. 1. 2011   Keysinka má na své stránce aktuální fotečky.

 

 

 

3. 1. 2011   Dnes po dlouhé době krásně vysvitlo sluníčko, tak jsme udělali na vycházce pár fotek. Podívat se na ně můžete zde.

 

 

 

Novinky z roku 2010 jsem vložila do archivu 2010. Archiv najdete jako podsekci sekce novinky (vpravo dole v logu).

PF 2011

Přejeme všem přátelům, známým a těm co zabloudí na naše stránky, aby rok 2011 byl pro Vás lepší než rok minulý. Přejeme Vám hodně štěstí, zdraví, úspěchu, pohody. Vše jen dobré!

TOPlist